FW35-180/40/30A furniture door edge cutter
Article Nr:FW35-180/40/30A
EAN:48057600835908
Holzprofi furniture door edge cutter FW35
Diameter 180 mm
Width 40 mm
Hole 30 mm
Speed range 4200 - 7000
With TC interchangeable blades
The tool body is made from a special light alloy composition
The surface is hard-anodized
One tool body for 5 different profiles
Swiss premium quality
Equipped with 1 profile, delivery in a wooden box
Price: CHF 419.00in production
Möbeltürlfräser für 5 Profile 180/40mm, Nr.35 - Holzprofi Austria
Durchmesser:180 mm
Breite:40 mm
Bohrung:30 mm