FW14-130/50/30A glue joint cutter head
Article Nr:FW14-130/50/30A
EAN:48057599426884
Wood professional glue cutter in top Swiss quality.
With carbide inserts.
The base body is made of a special light metal alloy.
The surface is hard anodized
Suitable for hand feed.
Delivered in a wooden box.
Diameter: 130mm
Working width: up to 50 mm (16 mm trapezoid width)
Bore: 30mm