FW09A-200/8-16/30 Holzprofi adj. grooving cutter
Article Nr:FW09A-200/8-16/30
EAN:48057596870980
Holzprofi adjustable grooving cutter and slitting cutter FW09A
Cutting depth 75 mm
Diameter 200 mm
Hole 30 mm
Adjustable range 8 - 15,5 mm
Speed range 4500 - 6000 rpm
Incl. intermediate collars
With TC reversible blades
Delivery in wooden box
Price: CHF 359.00in stock
Verstellmesserkopf Holzprofi 200mm, 8 - 16mm, Nr.9a - Holzprofi Austria
Schnitttiefe:75 mm
Verstellbereich:8 - 15,5 mm
Durchmesser:200 mm
Bohrung:30 mm