FW08A-160/14-28/30S adj. grooving cutter
Article Nr:FW08A-160/14-28/30S
EAN:48057596838212
Adjustable grooving cutter 160 mm by Holzprofi, 14-28 mm FW08A
Cutting depth 45 mm,
Diameter 160 mm
Hole 30 mm
Adjustable range from 14 - 28 mm,
Incl. intermediate collars,
with TC reversible blades and TC spurs
Delivery in wooden box
Verstellnuter WP Holzprofi 160mm, 14 - 28mm, Nr.8a - Holzprofi Austria
Schnitttiefe:45 mm
Verstellbereich:14 - 28 mm
Durchmesser:160 mm
Bohrung:30 mm