Wide belt sander SPB-HS450-TRI
Article Nr:SPB-HS450-TRI
EAN:48057675022660
sanding width 450 mm
max. workpiece thickness 95 mm
min. workpiece thickness 1 mm
variable feed 2-6 m/min
diameter sanding drum 82 mm
sanding belt dimensions 457 x 1003 mm
engine power 3 kW S6 (2,2kW S1 100% ED)
suction nozzle 100 mm
dimensions L x W x H 1030 x 1000 x 1740 mm
weight 215 kg
Price: CHF 4’715.00in production
SPB - HS450 - TRI Breitbandschleifmaschine - Holzprofi Austria
sanding width 450 mm
max. workpiece thickness 95 mm
min. workpiece thickness 1 mm
variable feed 2-6 m/min
diameter sanding drum 82 mm
suction nozzle 100 mm
exhibition dimensions L x W x H 820 x 1000 x 1650 mm