Holzprofi FW06C-4-150/50/30A rebating cutter head
Article Nr:FW06C-4-150/50/30A
EAN:48057594609988
Rebating cutter head with four cutting edges in Swiss premium quality.
Shear angle cut design for clean cut borders.
The base plate is made from a special light alloy composition.
The surface is hard-anodized
Chuck jaws are made from steel.
The clamped knives are made from high-quality steel.
Dimensions: 150 mm x 50 mm with 30 mm hole
Speed range: 5100 - 8900 rpm
Suitable for manual feed (MAN)
Delivery in wooden box
Price: CHF 219.00in stock
Falzmesserkopf Holzprofi 150mm, zieh. Schn., Nr.6c - Holzprofi Austria
Durchmesser:150 mm
Breite:50 mm
Bohrung:30 mm