FW37A-180/8-15/30S grooving cutter
Article Nr:FW37A-180/8-15/30S
EAN:48057601950020
Professional grooving cutter on threaded bush and TC spurs.
Adjustable on milling spindle
Cutting depth: 45mm
Adjustment range 8 - 15 mm
Diameter 180 mm
Hole 30 mm
Speed range 4400 - 7400 rpm
with TC reversible knives and TC spurs
Made of steel, gunmetal-finished
Suitable for manual feed
Delivery in wooden box
Price: CHF 619.00in production
Nutfräser mit Gewindebüchse Holzprofi, Nr.37a - Holzprofi Austria
Schnitttiefe:45 mm
Verstellbereich:8 - 15 mm
Durchmesser:180 mm
Bohrung:30 mm